Rozdiel medzi akrylovými, hodvábnymi a gélovými nechtami

  • Nechty
  • Akrylové nechty sú umelé nechty, ktoré sa pripravujú chemickým nanesením akrylového prášku na nechty. Jedná sa o umelé nechty, ktoré sú dlhotrvajúcim typom nechtov. Vznikajú nanesením tekutých chemikálii, čo ich robí prirodzene tvrdými. Spravidla sú to cenovo dostupné typy nechtov. Zvyčajne sa uplatňujú pri zdobení a dizajne nechtov. Poskytujú tiež dočasnú ochranu nechtov a zlepšujú vzhľad nechtov.
  • Hodvábne nechty sú ďaľším typom umelých nechtov. Sú vyrobené zo syntetickej výstuže nechtov, ktorá je vyrobená z kúskov hodvábneho materiálu a sklenených vlákien. Dodajú nechtom pevnosť a dĺžku. Najväčšou výhodou týchto nechtov je to, že nemenia prirodzený vzhľad nechtov, nechty sú ale reprezentatívnejšie. Táto technika pôsobí jemne a decentne, pričom poskytuje nechtom pružnosť. Najčastejšie sa používa na poškodené a slabé nechty a pôsobí ako výstuha na pôvodných nechtoch. Pôvodné nechty lieči a poskytuje podpornú vrstvu. Tieto nechty sa odstraňujú špeciálnou technikou, t.j. vložením rúk do igelitového vrecka s bavlnenými guľkami alebo tampónmi, ktoré obsahujú malé množstvo acetónu, potom sa nechty rozotrú so značným množstvom kutikulárneho oleja a následne sa použije hodvábny zábal. Keď sa lepidlo rozpadne, nechty sa jemne stiahnu.
  • Gélové nechty sú pokročilým typom jemných umelých nechtov. Spolu s gélom používajú špeciálne techniky UV žiarenia. Sú podobné ako akrylové nechty, ale zachovávajú si vzhľad prirodzených nechtov. Vyzerajú ako hrubá vrstva laku na nechtoch a nechtom dodávajú lesklý vzhľad. Ak nie sú nanesené správne, ľahko sa poškodia. Pripravujú sa nanesením akrylového prášku a následne gélu. Tieto nechty sa potom ošetria pod UV svetlom. Aplikujú ich najmä skúsené manikérky, ktoré dobre poznajú techniku, z čoho vyplýva aj ich cena.
AkrylHodvábGel
ZloženieAkrylové nechty sú tvorené akrylovým práškom na nechty.Hodvábne zavinovacie nechty sú vyrobené z hodvábneho materiálu.Gélové nechty sú podobné akrylovým nechtom vyrobeným z monomérnej kvapaliny a polymérneho prášku.
KvalitaTieto nechty vyzerajú husté a umelé.Dodávajú nechtu pevnosť a niekedy aj dĺžku.Tieto nechty dodávajú nechtom prirodzený vzhľad.
PoréznosťSú pórovité.Môžu byť aj pórovité (vláknitý obal).Sú neporézne.
Použité metódySú nasiaknuté acetónom.Na prilepenie nechtov používajú živicu.Používajú techniku ​​UV a LED svetiel.
Pomer výdavkovSú cenovo dostupné a lacné.V porovnaní s akrylovými nechtami sú drahšie.Najdrahšie.
VlastnostiSú dlhotrvajúce.Sú tenšie a jemné.Sú silné a dlhé.
Postup odstráneniaProces odstraňovania zvyčajne trvá najmenej 20 minút, nechty sa najskôr musia zbrúsiť.Tieto nechty sa odstraňujú vložením rúk do igelitového vrecka s bavlnenými guľkami alebo podložkami, ktoré obsahujú malé množstvo acetónu.Musia sa odstrániť v salóne, kde boli vyhotovené.

Zdroj: differencebetween.info