Všetko, čo potrebujete vedieť o parafínovej manikúre

V ponuke nášho nechtového salónu ste si už určite všimli „parafínový zábal“ a pravdepodobne vás zaujíma, čo to vlastne parafín je. V tomto článku popíšeme všetko, čo potrebujete vedieť o tejto zjemňujúcej a vyhladzovacej kúre.

Čo je parafínová manikúra?

Jedná sa o manikúru, ktorá obsahuje parafínový vosk – bezfarebný vosk bez zápachu vznikajúci z včelieho vosku a ropy. Nechtový technik ponorí vaše ruky do zahriateho vosku (alebo pomocou štetca natrie vosk na pokožku), kým nie sú pokryté niekoľkými vrstvami. Akonáhle sú vaše ruky voskované, cez ne sa položia plastové rukavice a zabalia sa do horúcich uterákov, aby sa podporili výhody liečby. Vosk sa často mieša s éterickými olejmi ako levanduľa, čajovník, mäta pieporná alebo aloe vera, aby sa znásobili výhody tohto procesu a dodali mu upokojujúcu vôňu.

Po ochladení technik pracuje na odlupovaní vosku a poskytnutí štandardnej manikúry (vrátane vyčistenia, tvarovania a leštenia nechtov pred nanesením laku na nechty). Taktiež venuje osobitnú pozornosť ošetreniu nechtových kožičiek a masírovaniu vašich rúk bohatým krémom, ktorý zaistí extra hydratáciu a hebkosť.

Aké sú výhody parafínovej manikúry?

Parafínová manikúra je skvelá na hojenie suchých a popraskaných rúk, vďaka čomu sú opäť hodvábne a hladké. Akonáhle vosk stuhne okolo vašich rúk, otvorí vaše póry, aby uvoľnil nečistoty alebo toxíny, a zároveň odstráni všetky odumreté bunky pokožky.

Ako už bolo spomenuté vyššie, parafínový vosk je na báze ropy, takže túto zložku nájdete v každodenných výrobkoch, ako je vazelína, detský olej a ďalšie masti (čo dáva zmysel, pretože všetky tieto látky udržujú vlhkosť a pomáhajú zjemniť pokožku). Parafínový vosk pomáha dodávať pokožke vlhkosť a zároveň vytvára bariéru pre udržanie vašich prírodných olejov.

Procedúra má tiež výhody termoterapie, ako je zvýšenie prietoku krvi, uvoľnenie svalov a zníženie stuhnutosti kĺbov, preto sa odporúča ľuďom, ktorí trpia artritídou, fibromyalgiou a ďalšími problémami s pohyblivosťou kĺbov. Vosk pomáha zmierniť bolesť a zvýšiť pružnosť pokožky.

Je parafínový vosk bezpečný?

Je to úplne prírodná prísada, ale neodporúča sa pre ľudí s hypertenziou, cukrovkou alebo kŕčovými žilami – ak ste diabetik, môže sa u vás vyskytnúť necitlivosť, neobvyklé pocity alebo zlý obeh. Ošetrenie tiež vynechajte, ak máte veľmi citlivú pokožku a ste náchylní na vyrážky. Najlepšie je, ako vždy, porozprávať sa so svojím lekárom, aby ste sa rozhodli, či je parafín vhodný pre vás.

Je ešte niečo, čo by ste potrebovali vedieť?

Aby ste kúru využili naplno, vyhýbajte sa krúteniu prstami (pretože by to popraskalo povlak) a neaplikujte žiaden lak, kým úplne nevyčistíte zvyšky z povrchu nechtov (najmä gélový lak – ak existuje parafínový vosk). zaseknutý alebo príliš veľa oleja alebo pleťovej vody, nebude sa lepiť).

Zdroj: Purewow.com