7 zdravotných účinkov masáže rúk

  • Vlasy

Každá časť ľudského tela je spojená prostredníctvom nervov cez chodidlá, ruky a uši. Nielen, že sú masáže rúk relaxačné, ale sú prospešné pre viac orgánov v tele. Na vonkajšej strane a vnútornej strane ruky sú špecifické orgány, ktoré sú stimulované pri dotyku. Srdce, obličky, slezina, bedro, črevá, pankreas, štítna žľaza, slepé črevo a žlčník sú niektoré príklady hlavných častí tela, ktoré majú v rukách nervové zakončenie.

7 Health Benefits of Hand Massages
  1. Masáže rúk obnovujú rovnováhu v tele odstránením akýchkoľvek blokád

Svaly a tkanivá uvoľňujú napätie, napríklad emočné napätie. Ak v konkrétnom orgáne je nejaká stagnujúca energia, po stlačení sa uvoľní. To môže byť prospešné pre ľudí, ktorí trpia syndrómom dráždivého čreva alebo problémami s dutinami a dýchaním.

  1. Masáž rúk vám pomáha v noci lepšie spať

Pretože masáž rúk je taká relaxačná, uvoľňuje serotonín v mozgu, čo vedie k lepšiemu spánku. Masáž je pokojná a zmierňuje bolesť, ktorá môže narúšať váš spánkový režim.

  1. Masáž rúk znižuje úzkosť

Masáž uvoľní myseľ, čo znamená, že sa uvoľnia nadmerné premýšľanie, nadmerná analýza, strachujúce sa myšlienky a napätie. Príznaky úzkosti sa prirodzene zmierňujú masážou.

  1. Zvýšená pružnosť zápästia a prstov

Prospech z ručnej masáže majú aj ľudia trpiaci artritídou. Masáž samotná rozbíja tuhosť, ktorá vo vnútri spôsobuje nepríjemné pocity. Masáže zväčšujú rozsah alebo pohyb kĺbov. Cvičia svaly, ktoré potrebujú pomoc s predĺžením bez bolesti. Je prospešná aj pre ľudí, ktorí majú športové úrazy.

  1. Znižuje opuchy

Opuch ruky môže byť spôsobený nadmerným hromadením tekutiny v ruke. Pri masáži sa tekutina uvoľňuje a z oblasti vylučuje. So zadržanou vodou pomôžu masáže rúk.

  1. Zvyšuje prísun živín do problémových oblastí

Masáže tvoria novú krv bohatú na kyslík, ktorá prúdi cez krvný obeh do oblastí, ktoré sú boľavé alebo stuhnuté. Zvyšuje sa tak prísun živín do orgánov a väzov, ktoré by sa inak nemohli zlepšiť.

  1. Zmierňuje bolesť hlavy

Väčšina bolesti hlavy sa vyskytuje v nervoch, krvných cievach a svaloch, ktoré sa nachádzajú v hlave a krku človeka. Stimulácia určitých orgánov a zvýšenie prietoku krvi môžu tento stres prirodzene zmierniť.

Zdroj: shelleyshairandspa.com